آرشیو خبرها

 • مقام عراقی: مطالبات ایران به زودی پرداخت می‌شود مشاور نخست وزیر عراق ابراز امیدواری کرد که مطالبات ایران از عراق به‌زودی پرداخت شود.
 • فروش ارز مسافرتی براساس نوع ارز کشور مقصد صحت ندارد برخی اخبار منتشر شده در رسانه‌ها حاکی از تغییر فرآیند تخصیص ارز مسافرتی و ایجاد سازکاری برای پرداخت ارز کشور مقصد است که براساس پیگیری‌های خبرنگار ایبِنا به هیچ عنوان صحت ندارد.
 • احتمال آزادسازی منابع بلوکه ایران در کره‌جنوبی و عراق اخبار منتشر شده حاکی از این است که منابع بلوکه ایران در کره جنوبی و عراق به‌زودی آزاد می‌شود.
 • ۲ هدف بانک مرکزی از تغییر در شیوه فروش ارز مسافرتی بانک مرکزی با ۲ هدف ساماندهی فروش ارز و جلوگیری از تخلفات پیش آمده تغییراتی را در سرفصل فروش ارز مسافرتی انجام داده و سهمیه فروش ارز برای سفرهای بدون نیاز به روادید را به ۳۰۰ یورو کاهش داده است.
 • ملاک قيمت ارز بازار متشکل است رئيس کل بانک مرکزي امروز (16 آذر 1400) در جريان بازديد از صرافي‌هاي ميدان فردوسي تهران ضمن اشاره به تغییر مدیرعامل بازار متشکل ارز ایران و با تاکید بر آخرين وضعيت تامين ارز گفت: مديرعامل جديد بازار متشکل به تازگي منصوب شد و آقاي هاموني وظيفه رسيدگي به بازار متشکل ارز را بر عهده گرفت. ايشان قبلا مديرعامل بازار فرابورس و البته عضو هيئت مديره بازار متشکل نيزه بوده‌است و بازار را به خوبي مي‌شناسد و تاکيد ما هم اين است که هر چه تقاضا در بازار باشد ما به آن پاسخ خواهيم داد.
 • امیر هامونی مدیرعامل بازار متشکل ارز ایران شد با تصمیم امروز هیئت‌مدیره شرکت مدیریت بازار متشکل معاملات ارز ایران، امیر هامونی، مدیرعامل سابق شرکت فرابورس ایران، به عنوان سومین مدیرعامل این شرکت انتخاب شد.
 • بهبود جریان ارزی در بازار متشکل به گزارش واحد ارتباطات بازار متشکل ارز ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، طی یک ماه گذشته در بازار متشکل ارزی، حدود ۲۸۲ میلیون و ۴۹۳ هزار دلار با میانگین هر دلار، ۲۶ هزار و ۸۱۰ تومان معامله شد.
 • رئیس کل بانک مرکزی: بازار ارز متعادل است علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه عمق بازار متشکل ارز ایران روز به روز افزایش یافته بیان کرد: در بازار متشکل هم از زمانی که کار خود را شروع کرده است روز به روز عمق بازار بیشتر شده است، در سال ۹۸ عمق بازار ۵۰ میلیون دلار بوده که در سال ۹۹ به ۷۰۰ میلیون دلار رسیده است و امسال نیز تاکنون بیش از این میزان در بازار متشکل مبادله شده است.
 • بازدید معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی از بازار متشکل ارز ایران معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی دیروز، دوشنبه 29 شهریور 1400، از شرکت مدیریت بازار متشکل معاملات ارز ایران بازدید کرد. به گزارش واحد ارتباطات بازار متشکل ارز ایران، مهران محرمیان ضمن بازدید از تالار معاملات این بازار و آشنایی با نحوه عملکرد این سامانه از چگونگی انجام معاملات در بازار متشکل ارز ایران نیز آگاهی یافت.
 • مبادلات اسکناس ارز در بستر امن الکترونیکی مدیرعامل شرکت مدیریت بازار متشکل معاملات ارز ایران گفت: بازار متشکل مکانیسمی برای عرضه و تقاضای اسکناس ارزهای خارجی در یک بستر امن الکترونیکی ایجاد کرده است.
 • بازار متشکل ارزی 700 میلیون دلاری شد مدیرعامل شرکت مدیریت بازار متشکل معاملات ارز ایران با بیان این که در سال گذشته به خاطر شرایط کرونایی و کاهش مسافرت‌ها فقط در زمینه اسکناس کار ‌کردیم، گفت: بیش از 700 میلیون دلار در این بازار معامله شده است.
 • فعایت صرافی ها در 19 استان مدیر ارتباطات بازار متشکل ارزی با اشاره به فعالیت 278 صرافی غیربانکی، 20 صرافی بانکی و 17 بانک در این بازار، گفت: با گذشت حدود 4 ماه از انتشار عمومی نرخ ارزهای معاملاتی بازار متشکل ارز ایران، شاهد استقبال فعالان بازار نقدی ارز از این موضوع و همچنین افزایش آگاهی آنان نسبت به جایگاه مرجعیت این نهاد ارزی هستیم.
 • گسترش همکاری پژوهشی بازار متشکل ارز ایران و پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران روز شنبه 25 مردادماه 1399 از شرکت مدیریت بازار متشکل ارز ایران بازدید کرد.<br> امیرعباس میرزایی مدیرعامل شرکت بازار متشکل ارز ایران در جلسه ای که با حضور رئیس و تعدادی از مدیران پژوهشکده پولی و بانکی، اعضای هیئت مدیره و مدیران بازار متشکل ارز ایران برگزار شد.
 • ارز متقاضیان واقعی ارز را تامین می‌کنیم به گزارش واحد ارتباطات بازار متشکل ارز ایران به نقل از خبرگزاری مهر، عبدالناصر همتی در حاشیه دیدار با رئیس سازمان صدا و سیما، اظهار داشت: قیمت واقعی ارز نرخ‌هایی که در بازار و فضای مجازی مطرح می‌کنند نیست و با برنامه و سیاست می‌توان این نرخ را تعدیل کرد.
 • آمادگی کامل برای راه اندازی بازار متشکل ارزی مدیرعامل بازار متشکل ارز با بیان اینکه بسترهای راه‌اندازی بازار متشکل ارزی فراهم و آموزش صرافی‌ها در حال انجام است، گفت: «دست به ماشه، آماده راه‌اندازی این بازار هستیم و هر زمان که سیاستگذار اعلام کند این بازار آغاز به کار خواهد کرد».
 • بازار متشکل ارزی عملیاتی می‌شود رئیس‌کل بانک مرکزی ضمن اعلام مشخص‌شدن اعضای هیأت مدیره بازار متشکل ارزی و عملیاتی شدن آن تا پایان ماه جاری در مورد قیمت ارز و حواشی ایجاد شده گفت: هیچ‌گاه نگفته‌ام که دلار ۱۱ هزار تومان می‌شود، من فقط به کاهش قیمت اشاره کردم، اما برخی از رسانه‌ها تیتر زده‌اند که قیمت دلار ۱۱ هزار تومان می‌شود.
 • برچیدن بازار سیاه با راه اندازی بازار متشکل مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران گفت: از مهمترین دستاوردهای راه اندازی بازار متشکل ارزی کاهش دلالی در بازار آزاد است.مبنای استفاده از بازار متشکل ارزی، کاهش دخالت بانک مرکزی یا قیمت دستوری است به این معنا که بازار بر اساس ساز و کار درونی خود، خودش را تغذیه کند؛ به این ترتیب قیمت ارز بر اساس عرضه و تقاضا و نه دستور بانکی تعیین می شود.
 • انتشار عمومی نرخ های بازار متشکل ارز ایران به گزارش واحد ارتباطات بازار متشکل ارز ایران، این بازار با ایجاد شفافیت و ثبات بخشی به بازار اسکناس ارز،‌ به عنوان تنها مرجع رسمی تعیین نرخ عمده اسکناس ارز، به‌زودی نرخ های خود را در سایت رسمی این بازار به‌ صورت عمومی اعلام کند.<br /> بنابراین مخاطبان می‌توانند از طریق سایت www.ice.ir یا با جست و جوی نام کاربری iceiran در تلگرام و icemarket.ir در اینستاگرام به جمع مخاطبان بازار متشکل ارز ایران پیوسته و از نرخ‌ها و اخبار این بازار آگاه شوند.